יום רביעי, 13 ביולי 2011

המינוס של גוגל פלוס

המינוס: גוגל פלוס.
גוגל השיקה לאחרונה בבאזז גדול את רשת הפלוס שלה. 
הם טוענים שהיא מצליחה ברמות, וכבר היום יש 20 מיליון נרשמים לרשת  שלהם, הגוגל פלוס.
סתם ככה, לא כולם יודעים שמקור השם גוגל הוא בעצם שגיאה של מקימיו, שהתכוונו לקרוא לו בשם המוזר ״גוגול״ שזה כינוי למספר כמעט אינסופי. כך שאופן רשמי, חברת גוגל היא טעות. (מעניין מה זה אומר על נכונות תוצאות החיפוש...) 
אז אנחנו נסלח להם על השגיאה הקטנה ונבדוק מה משמעות הביטוי ׳גוגל פלוס׳. 
השם הזה הוא סוג של אבסורד, כאילו הוא אומר: גוגול משתמשים שאנחנו מרגלים אחריהם זה לא מספיק, מעכשיו נעקוב באיכות full hd אחרי עוד 20 מיליון משתמשים. בהסכמתם(!!) וברשותם(!) וברצונם המלא (!!). 
גוגל פלוס.  פלוס 20 מיליון משתמשים רשומים.
האמת שלהשתמש ברשת חברתית מבית גוגל הופך את מיטב אנשי הריגול והמעקב בכל הדורות (הקג״ב, האף בי אי , המוסד והשב״כ  היקרים שלנו) למיותרים לחלוטין. תארו לעצמכם מחבל נאלח שנכנס לאיזה סוכנות ביון, משאיר את הנשק והטרקטור אצל המאבטח בכניסה, ניגש למודיעין ושואל: ״אהלן, אני רוצה לחסוך לכם את הטירחה לעקוב אחרי. יש לכם אולי במחסן רכיב של gps קטן שאני יקח איתי לכל מקום?״...
ממש ככה זה לגלוש ברשת החברתית של גוגל.
הם הרי בכל מקרה יודעים עלינו הכל, בסדר. אבל ללכת ולספר להם באופן מסודר מי החברים שלנו? איפה אנחנו כל היום? לאן אנחנו יוצאים מהבית?....
אפילו אחמד מהסוכנות הביון העזתית לא היה מפקשש ככה...

ועכשיו לשאלת השאלות של גוגל פלוס. 
אם לפייסבוק לקח כמה שנים טובות כדי להגיע לכזו כמות משתשמשים, איך לגוגל זה לוקח זמן כ״כ קצר? איך זה יתכן?
והתשובה ידידי, גאונית בפשטותה. 
אם היום תנסו להיכנס (בעצם, כשניסיתם להיכנס..) לגוגל פלוס תראו הודעה חגיגית שמספרת לכם שהשירות בטא ולכן כרגע אין כניסה (משהו בסגנון: כאן בונים הכניסה אסורה. נא להיכנס בשעות החשיכה כשהשומר הולך הביתה)
אלא אם כן מישהו מבפנים הזמין אותך. 
ואז כמובן שאתם מתמלאים בדחף להירשם ולהשתמש בגוגל פלוס. כי זה אתגר. 
אני משוכנע שלגוגל אין באמת בעיה להפוך בזה הרגע את השירות לפעיל. זה הרי גוגל. אבל רק בדרך הזו הם הצליחו להגיע למספר המטורף של 20 מיליוני משתמשים.
והכי מצחיק, שכל אחד ואחד מאלו שנפלו ברשת הפלוס, במקום לקלוט שהוא נדפק וסודר ע״י אריק שמידט וחבר מרעיו, משוכנע שהוא זה שדפק את גוגל. הוא הצליח לקבל הזמנה ולהרשם. וואו!
אז חברים, תירגעו, יש חיים לאחר הגוגל. 

תגובה 1:

 1. יש 20,000,000 משתמשים, כי זה גוגל. נקודה.
  זה אומר שכל דבר שלהם, גם אם הוא רעיון גרוע יהיו לו הרבה משתמשים, בלי קשר לרישום באמצעות הזמנות.
  סיבה נוספת, בגלל שלא צריך להירשם ! כל מי שיש לו חשבון בגוגל/ג'ימייל/גוגל אנליטיקס/what ever, רק צריך שגוגל תסכים שהוא יתחבר לגוגל פלוס.
  לגבי המעקב, בקטע הזה, גוגל הרבה הרבה יותר טובה מפייסבוק. לפחות היא מאבטחת את המידע, ולא מפרסמת אותו לכל מי שמעוניין לפרסם אצלם משהו.
  לגבי "לדעת מי החברים", גוגל יודעת גם ככה, יש רישום אוטומטי למי שלחת איזה מיילים, וזה די אומר איזה קבוצות החברים/קרובים שלך. תאמין לי שאם הם יחלקו קבוצות אוטומטית, אתה תחטוף שוק רציני.
  אגב, אתה יודע ש-BlogSpot / Blogger זה של גוגל...

  השבמחק